SEZÓNA 2008

Na Jezeří se pořád něco děje.


12. dubna Zahájení sezóny - Život na zámku
Kouzla a čáry na Jezeří aneb nechte se okouzlit - z cyklu Život na zámku
Letos si kněžna pozvala na zámek věhlasné mágy, věštce a alchymisty. Nechte se i Vy očarovat jejich kouzly a výtvory. Zavítejte mezi magické bytosti i šlechtu a její služebnictvo. Pojďte s námi na jeden den zapomenout na každodenní starosti a nechat se unést fantasií. Nebudou chybět ani stateční rytíři, veselí loupežníci a půvabné taněčnice.
Pro Vaše obveselení zde budou stánky, čajovna až z Mongolska a nebude chybět ani hudba.
18. dubna Mezinárodní den památek
V tento den bodou prohlídky rozšířeny o jinak nepřístupné prostory.
3. a 4. května Kelti na Jezeří
Severozápadní Čechy jsou historicky spjaty s keltskou kulturou. Keltská životní filosofie byla úzce propojena se sílou a mystikou přírody. Právě příroda a „Genius loci“ zámku tvoří ideální podmínky pro prezentaci keltské kultury. Tento rok již potřetí, se zde koná dvoudenní akce, která návštěvníkům přibližuje každodenní život, řemeslnou a uměleckou výrobu, zábavu a vojenské umění Keltů. Chybět nebude ani ukázka druidských obřadů, rituálních tanců a zazní hudba v podání známé přerovské skupiny CODEX.
Začátek v 11 hodin.
Vstupné 80,-Kč (děti 20,-Kč)
31. května Dětský den na Jezeří
Tradiční oblíbená akce věnovaná oslavě MDD. Od dopoledne je pro děti a jejich rodiče připraven bohatý program, jehož součástí jsou soutěže o ceny, divadelní představení, skákací žirafa, strašidelné sklepení, šermířská vystoupení a jiné atrakce.
Začátek v 11 hodin.
Vstupné 60,-Kč (děti 1,-Kč)
26. července Den D
Odpoledne s dechovou hudbou, určené zvláště, ale nejen, pro seniory.
Začátek ve 14 hodin.
29. a 30. srpna Tajemná noc na Jezeří
Jedinečná a mimořádná příležitost shlédnout zámecké prostory v tajuplné atmosféře nočního času kdy prostory opuštěného zámku žijí svým vlastním životem. Možná nás přivítají i obyvatelé z říše duchů, žijících zde po staletí. Vzhledem k technické náročnosti akce a omezené kapacitě je nutné objednat si návštěvu předem. Objednávat se můžete od 1. srpna.
Rezervace na tel. 724 326 031
email: zamek.jezeri@usti.npu.cz
Začátek ve 22 hodin a poslední prohlídka ve 24 hodin.
13. září Irské odpoledne
Akce se koná v rámci „Dnů evropského dědictví“. Přijďte si odpočinout a relaxovat do romantického prostředí v krásném období „Babího léta“ při zvucích Irské hudby.
Začátek ve 14 hodin.
Vstupné 40,-Kč (děti 20,-Kč)
1. a 2. listopadu Oživlá strašidla
Na rozloučení s návštěvnickou sezónou je i letos připravena jistě nejúspěšnější akce zámku Jezeří. Přijďte i Vy se příjemně bát do zámeckých komnat a sklepení za přítomnosti nejrůznějších strašidel, duchů a upírů a bytostí astrálních.
Začátek v 11 hodin.
Vstupné 80,-Kč (děti 40,-Kč)